Modelja, Angela Martini dhuron 30 mijë dollarë për Shqipërinë

Modelja, Angela Martini dhuron 30 mijë dollarë për Shqipërinë

Pas shumë artistëve në Kosovë që u ndodhën pranë të prekurve nga tërmeti,  modelja e cila lansoi në treg edhe një libër, Angela Martini do të dhurojë 30 mijë dollarë për të prekurit nga tërmeti.

Modelja e njohur i  ka bashkangjitur faturën këtij donacioni që e ka hedhur në qeverinë shqiptare, derisa ka bërë edhe një postim tepër emocional.

“Tragjeditë qenkan më të dhimbshme kur flasin gjuhën tënde…dhe e vetmja gjë për të cilën lutem këto ditë është Dashuri, Shpresë dhe Dritë për vendin tim.

Ndoshta shumë gjëra koha do të na ndihmojë t’i harrojmë, por e sigurt që nuk do të harrojmë këtë forcë dhe solidaritet që kemi treguar ne si komb dhe të gjithë miqtë tanë për ne në këto ditë dhimbje.

Prandaj nëse nuk e ke bërë ende, solidarizohu dhe ti, ndihmo dike të mos jetë vetëm, duke dhuruar”, ka shkruar Anxhela krahas fotos me faturën.

KOMENTE