Mirlind Daku kthehet në futbollin kosovar, kjo pritet të jetë skuadra e re

Mirlind Daku kthehet në futbollin kosovar, kjo pritet të jetë skuadra e re

Futbollisti gjilanas, Mirlind Daku ka vendosur përfundimisht të rikthehet në futbollin kosovar. Sulmuesi e ka ndërprerë huazimin te Kukësi dhe do të rikthehet në Superlige sezonin e ardhshem.

skuadra e tij e re do të jetë kampioni vjeshtor, Ballkani. Skuadra e Ismet Munishit ka siguruar shërbimet e Dakut, i cili vjen si huazim gjashtë mujor në klub.

Për sulmuesin e dalluar patën interesim edhe dy skuadrat gjilanase, Drita dhe Gjilani.

KOMENTE