Miqësorja Shqipëri-Rumani më 31 Maj

Shqipëria siguron një tjetër miqësore në vazhdën e përgatitjeve për Euro 2016. Kombëtarja shqiptare do të përballet me 31 Maj me Rumaninë, një kundërshtar i ngjashëm me rivalët që kuqezinjtë do të gjejnë përballë në Grupin I të Eliminatoreve të Europianit francez.

Testi me Rumaninë për skuadrën e De Biasit, do të luhet vetëm pak ditë më vonë pas testit me Hungarinë. Ndeshja mes Sqhipërisë dhe Rumanisë do të luhet në Sion të Zvicrës, në stadiumin “Stade de Tourbillon”.

KOMENTE