Mësohet orari i ndeshjeve të javës së parë në Superligë, Gjilani dhe Drita të njëjtën ditë

Mësohet orari i ndeshjeve të javës së parë në Superligë, Gjilani dhe Drita të njëjtën ditë

Tashmë jemi në javën e fillimit të edicionit të ri të garave në futboll, Ipko Superligën e Kosovës. Këtë fundjavë zhvillohen ndeshjet e javës së parë dhe tashmë është mësuar dita dhe ora e takimeve.

Tri ndeshje do të zhvillohen ditën e shtunë, ndërkohë tri të tjera ditën e diel.

Dy klubet gjilanase, Kf.Drita dhe Kf.Gjilani do të takohen me kundërshtarët e tyre ditën e diel, nga ora 17:00.

Në Gjilan, Drita e pret Ferizajin, kurse Gjilani udhëton në Mitrovicë për ndeshjen ndaj Trepçës ’89.

E shtune

Flamurtari – Prishtina 17:00

Feronikeli – Drenica 17:00

Llapi – Vushtrria 17:00

E diel

Drita – Ferizaj 17:00

Trepça ’89 – Gjilani 17:00

Dukagjini – Ballkani 17:00

KOMENTE