Me kërkesë të klubeve, shtyhen ndeshjet e DigitAlb Kupës

Me kërkesë të klubeve, shtyhen ndeshjet e DigitAlb Kupës

Superliga rikthehet të zhvillojë në fundjavë ndeshjet e javës së gjashtëmbëdhjetë, derisa vëmendja kryesore e kësaj xhiro do të jetë në duelin Ballkani – Gjilani.

Ky vendim për të ndryshuar terminin e ndeshjeve erdhi pas kërkesës së klubeve të cilat propozuan shtyerjen e ndeshjeve për shkak të kohës së shkurtër për tu përgatitur nga hedhja e shortit.

FC Drita ishte klubi i parë që kishte reaguar në lidhje me kohën e shkurtër për tu përgatitur për ndeshjet e këtij rundi.

Më pas erdhi propozimi dhe vendimi që ndeshjet e këtij rundi të zhvillohen më 27 nëntor dhe jo më 20.

Shorti ka qenë i pamëshirshëm për disa nga skuadrat që pretendojnë të fitojnë këtë trofe, derisa ka vënë përballë Dritën dhe Ballkanin & Feronikelin dhe Llapin.

KOMENTE