Mbyllet java e dhjetë në Ligën e Parë, garë e ngushtë në klasifikim

Mbyllet java e dhjetë në Ligën e Parë, garë e ngushtë në klasifikim

Kanë përfunduar edhe takimet e parapara të zhvilloheshin sot në kuadër të Ligës së Parë në futbollin kosovar, në kuadër të xhiros së dhjetë, shkruan  2LONLINE.com.

Kur Superliga po pauzon shkaku i ndeshjeve të kombëtareve, Liga e Parë vazhdoi  me duele mjaft interesante ne te dyja grupet A dhe B.

Më poshtë rezultatet e të gjitha takimeve të ditë së sotme si dhe renditjen tabelare ne grupet perkatese.

GRUPI A’

FT’ Liria 1–1 Istogu

FT’ Onix 1–1 Malisheva

FT’ A&N 3–0 Vushtrria

‘GRUPI B’

Flamurtari 0–0 Vllaznia

FT’ KEK-u 2–0 Ferizaj

FT’ 2 Korriku 0–1 Dardana

FT’ Vitia 0–0 Ulpiana

FT’ Kika 1–3 Ramiz Sadiku                  /2LONLINE.com/

KOMENTE