Mbyllet java e 16-të në Superligë, rezultatet komplete dhe tabela

Mbyllet java e 16-të në Superligë, rezultatet komplete dhe tabela

KF Ferizaj ka shënuar fitore shumë me vlerë në ndeshjen e javës së 16-të në Superligë. Ferizajasit mposhtën në shtëpi Dukagjinin e Klinës me rezultat 2:0, transmeton 2LONLINE.com.

Me këtë fitore, KF Ferizaji i përmirëson pak punët në luftën për mbijetesë dhe grumbullon 15 pikë.

Ndërsa, humbja në Ferizaj i zbeh gjasat e Dukagjinit për të mbijetuar, megjithëse në Klinë nuk janë dorëzuar ende.

Rezultatet e javës së 16-të:

E premte

Ballkani 2-1 Gjilani

E shtune

Drita 2-0 Llapi

Drenica 3-0 Vushtrria

Flamurtari 2-2 Feronikeli

Prishtina 1-0 Trepça ’89

E diel

Ferizaj 2-0 Dukagjini

KOMENTE