Mbyllen pjesët e para, SC Gjilani i pandalshëm

Mbyllen pjesët e para, SC Gjilani i pandalshëm

Po zhvillohen ndeshjet e Kupës së Kosovës në futboll, ndeshje që sigurojnë biletën për cerekfinale të kësaj gare.

Tashmë kanë mbaruar pjesët e para të takimeve dhe jaën këto rezultate:

Arbëria – Prishtina 0-1

Gjilani – 2 Korriku 5-1

Liria – Ferizaj 1-0

Trepça – Vushtrria 1-1

Në shtëpi po shkëlqen SC Gjilani me pesë gola të shënuar në pjesën e parë, që praktikisht ka siguruar pjesëmarrjen ne cerekfinale, shkruan 2LONLINE.com.

Feronikeli, Ballkani, Drenica dhe Dukagjini janë katër skuadrat e para që kanë siguruar kualifikimin tutje për në 1/4 e finales.

 

KOMENTE