Mbyllen ndeshjet, Ballkani dhe Drita shkojnë në penalti!

Mbyllen ndeshjet, Ballkani dhe Drita shkojnë në penalti!

Ballkani dhe Drita po e kërkojnë kalimin në rundin e dytë të DigitAlb Kupës përmes penalltive, pasi që koha e rregullt dhe ajo shtese në Suharekë përfundoi 1-1.

Edhe dy duele të tjera kanë shkuar në vazhdime. Trepça vs. Drenasi dhe Dardana vs. Vllaznia po zhvillojnë vazhdimet e para tashmë.

Ndërkohë që kanë përfunduar 13 ndeshje të tjera dhe tashmë kemi këto skuadra që kanë kaluar tutje: Feronikeli, Gjilani, Vushtrria, Prishtina, 2 Korriku, Dukagjini, Ferizaj, Arbëria, Vitia, Liria, Trepça ’89, Drenica, Dardana dhe A&N.

Ballkani – Drita 1-1 (Penalti)

Trepça – Drenasi 1-1 (Vazhdime…)

Dardana – Vllaznia e Pozheranit 4-3

Feronikeli – Llapi 1-0

Malisheva – Gjilani 0-3

Flamurtari – Vushtrria 0-2

Minatori – Prishtina 0-4

2 Korriku – Istogu 1-0

Dukagjini – Besa 2-1

Vëllaznimi – Ferizaj 2-4

Arbëria – Onix 1-0

Vitia – Ramiz Sadiku 5-1

Ulpiana – Liria 1-3

Dardanët – Trepça ‘89 0-5

Drenica – Fushë Kosova 3-1

A&N ­– KEK-u 4-1

KOMENTE