Mbyllen duelet e Superligës, rezultatet dhe tabela pas javës së pestë

Mbyllen duelet e Superligës, rezultatet dhe tabela pas javës së pestë

Kampioni në fuqi, Feronikeli ka shënuar fitore në javën e pestë të Superligës. Ata kanë mposhtur në shtëpi Feronikelin me rezultat 2:1.

Golat për Feronikelin i shënoi, Mendurin Hoti një në pjesën e parë dhe një në të dytën, ndërsa golashënues i vetëm për Flamurtarin ishte Shend Kelmendi.

Kurse, fitore tejet të rëndësishme ka realizuar edhe Ferizaj që në udhëtim e ka mposhtur Dukagjinin me minimalisht 0-1.

Në duelin ndërmjet Vushtrrisë dhe Drenicës u realizuan katër gola, por që u mbyll pa fitues, pasi që rezultati në fund ishte 2-2.

Tabela pas javës së pestë në Superligë është si më poshtë:

KOMENTE