Mbani trurin tuaj në formë me këto ushqime

Mbani trurin tuaj në formë me këto ushqime

Ushqimet e caktuara  kane efekt te mahnitshem ne trurin tuaj, bëjnë gjithçka nga mprehja e fokusit për të rritur kujtesën, përqendrimi i vëmendjes dhe funksionimin e trurit.

Por, a funksionojnë me të vërtetë?  Nuk ka asnjë tezë që vërteton se ndërsa plakemi, edhe trupi ynë plaket bashkë me ne.

Lajm i mirë është se ju mund të përmirësoni shanset për të mbajtur një tru të shëndetshëm nëse shtoni ushqime “të mençura” dhe pije në dietën tuaj.

Hani mëngjes për të ushqyer trurin tuaj. Ushqimet ideale per rifreskim te trurit jane peshku, cokollata, arrat dhe boronicat.

KOMENTE