Marsh solidarizues në Zvicër për 7-vjeçarin e vrarë

Marsh solidarizues në Zvicër për 7-vjeçarin e vrarë

Në Basel të Zvicrës sot do të mbahet një marsh solidariziues me familjen e 7 vjeçarit, Ilias Mahmuti, i cili është vrarë në mesditën e së enjtes.

Ky marsh do të jetë të shtunën dhe do të fillojë në ora 14:00.

Për këtë marsh është organizuar një event në Facebook ku shkruhet se ata që do të marrin pjesë aty dhe do të nisen nga Schutzenmattpark dhe do të ecin deri tek vendi i krimit.

“Mblidhemi dhe startojmë nga Schutzenmattpark dhe do të ecim deri tek vendi i krimit në St. Galler Ring, dhe në fund në Gotthelferplatz mund t’i themi lamtumirë”, shkruhet në këtë event të organizuar në Facebook.

KOMENTE