Manchester City ‘mbret’ në Premierligë, fiton Superkupën

Manchester City ‘mbret’ në Premierligë, fiton Superkupën

Kampionët e Premierligës, Manchester City dhe Liverpool u takuan në ndeshjen për Superkupën e Anglisë.

City mposhti Liverpoolin pas ekzekutimit të penalltive me rezultat 5-4. Ndeshja e rregullt përfundoi në barazim me rezultat 1-1.

Futbollistët e Manchester Cityt ishin më të saktë nga pika e bardhë, duke shënuar pesë gola, ndërsa Liverpooli shënoi katër. Wijnaldum ishte i vetmi që nuk realizoi.

KOMENTE