Mali i Zi favorit, por shikoni koeficientin e Kosovës

Mali i Zi favorit, por shikoni koeficientin e Kosovës

Kosova më nuk vlerësohet si autsajder, por si një kombëtare jashtëzakonisht e fortë dhe më së miri e dëshmojnë edhe koeficientet e basteve të ndryshme.

Mali i Zi vlerësohet si favorit por jo në masën e superfavoritit, e cila për fitore i sillet koeficienti 1.95, 2.00, 2.05, varësisht nga bastet e ndryshme, për barazim 3.10, 3.15 e 3.35 dhe për fitoren e Kosovës  3.75 e 4.00.

Ndeshja luhet të premten në orën 20.45 në stadiumin në Podgoricë, në kuadër të Grupit A të kualifikueseve për Kampionatin Evropian 2020.

KOMENTE