Lutfi Haziri: Ju jeni ambasadorët tanë ma t’mirë. Urime dritasha!fotoilustrim

Lutfi Haziri: Ju jeni ambasadorët tanë ma t’mirë. Urime dritasha!

Kreu i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, e ka vlerësuar spektakulore fitoren e KF Drita, kampionit të Kosovës, ndaj ekipit kampion nga Gjibraltari, Lincoln Red Imps.

Drita ka shënuar fitore 4 me 1, duke shkruar historinë e re për futbollin e Kosovës dhe duke u kualifikua kështu për fazën kualifikuese në garën më të forte në futboll. e tani i pret përballja me skuadrën suedeze, Malmo, në kuadër të rrethit të parë kualifikues të Ligës së Kampionëve.

Ja postim i plotë i Hazirit:

Çfarë fitore spektakolare. Drita jonë po vazhdon me na e zdritë fytyrën në Europë. Ju jeni ambasadorët tanë ma t’mirë. Urime dritasha!
#FCDrita #ChampionsLeague #Fitore

KOMENTE