Liverpool thyen rekord, si skuadër mysafire i mund katër gjigantë evropianë

Liverpool thyen rekord, si skuadër mysafire i mund katër gjigantë evropianë

Skuadra e madhe angleze, Liverpool është bërë skuadra e parë në Champions League që ka arritur fitore në të gjitha stadiumet më drithëruese evropiane.

Reds kanë arritur të fitojnë në stadiumin e Barcelonës “Camp Nou”, Real Madridit “Santiago Bernabeu”, Interit e Milanit, “San Siro’ si dhe të Bayern Munchen, “Allianz Arena”

Kjo është një dëshmi se Liverpool është skuadër me traditë të madhe në Ligën e Kampionëve dhe se Bayern Munchen mbrëmë e ka kuptuar më së miri këtë.

KOMENTE