Liverpool nuk do ta shet Shaqirin te Roma

Liverpool nuk dëshiron që ta largojë këtë muaj Xherdan Shaqirin, pavarësisht se ka një interes të vazhdueshëm nga Roma.

‘Sky’ në Itali ka raportuar se Giallorossi dëshirojnë të nënshkruajnë me zviceranin në huazim, derisa po vazhdojnë që të kërkojnë sulmues anësor të ri.

Alternativë tjetër e Romës mbetet sulmuesi anësor i AC Milan, Suso, por sipas Sky në Itali, kuqezinjtë dëshirojnë ta largojnë atë e jo ta huazojnë.

Milan do të dëshironin edhe një marrëveshje shkëmbimi që përfshin Cengiz Under e ndoshta Juan Jesus, të cilët do të jenin alternativa për Alessia Romagnoli dhe një zëvendësues për Theo Hernandez në rast të lëndimit.

KOMENTE