Liverpool kampion i Evropës, sportdashësit të zhgënjyer me finalen

Liverpool kampion i Evropës, sportdashësit të zhgënjyer me finalen

Liverpool ka fituar finalen e madhe të Champions League pasi ka mposhtur Tottenham me rezultatin 2-0 në Wanda Metropolitana.

Liverpooli ka regjistruar titullin e tyre të gjashtë evropian, pas 14 vitesh pa fituar titull.

Mirëpo, ishte një ndeshje e cila nuk përmbushi pritshmëritë pas aty dy gjysmëfinaleve të çmendura dhe ndoshta me te drejte njerëzit po e quajnë finalen 2018/19 të Ligës së Kampionëve më të keqen në histori.

Tifozët (dhe SPORTbible) me siguri mendojnë kështu. Ja se si reaguan mediat sociale:

 

KOMENTE