Lista e Kosovës U-20 në Evropian, short aspak i lehtë

Lista e Kosovës U-20 në Evropian, short aspak i lehtë

Kosova U-20 (meshkujt) do të marrë pjesë në Kampionatin Evropian, Divizioni B, që mbahet nga 12 deri më 21 korrik, në Matosinhos/Portugali.

Kosova ndodhet në Grupin C së bashku me Suedinë, Holandën, Gjeorgjinë, Estoninë dhe Armeninë.

Ndeshja e parë e Kosovës do të jetë ndaj Estonisë, të premten nga ora 17:00.

Lista e Kosovës për Evropian

 1. Andi Vrapçani
 2. Arbër Sinani
 3. Ardit Pepaj
 4. Atik Koshi
 5. Dardan Kapiti
 6. Erhan Sholla
 7. Gazzali Maksiqi
 8. Leon Neziri
 9. Rilind Krasniqi
 10. Meriton Ismajli
 11. Rron Ukaj
 12. Ylli Gashi

Trajnerë: Ibrahim Karabegu, Lorik Kllokoqi, Egzon Uka

Fizioterapeut: Albion Ramadani

KOMENTE