Lista e golashënuesve në Superligë, kryeson talenti i Trepçës ’89

Lista e golashënuesve në Superligë, kryeson talenti i Trepçës ’89

Talenti, Arb Manaj i Trepçës ’89 në duelin ndaj Flamurtarit hapi serinë e golave për ekipin e tij dhe mban primatin në listën e golashënuesve më të mirë të Superligës.

Në anën tjetër, Kastriot Rexha realizoi dy gola në duel me Ferizajn dhe barazoi talentin mitrovicas në renditjen e më të mirëve të golit.

Me katër gola tashmë është Mendurim Hoti i Feronikelit, teksa lista vazhdon me futbollistët që kanë realizuar nga tre gola deri më tani.

TOP 10 golashënuesit më të mirë të Superligës:

Arb Manaj (Trepça 89’) 5

Kastriot Rexha (Feronikeli) 5

Mendurim Hoti (Feronikeli) 4

Gerhard Progni (SC Gjilani) 3

Tomislav Busiç (SC Gjilani) 3

Blend Baftiu (Ballkani) 3

Van – Dave Harmon (Drenica) 3

Arbër Hoxha (Ballkani) 3

Arbnor Muja (Trepça ’89) 3

Visar Berisha (Ballkani) 2

KOMENTE