Lëng natyral efikas për humbjen e peshës

Ky lëng natyral është efikas për humbjen e peshës sidomos në zonën e barkut. Është një recetë efikase, e lehtë për t’u përgatitur dhe e shijshme.Përbërësit që ju nevojiten janë:4 kiwi¼ lugë gjelle me pluhur karafili2 mollë…

Ky lëng natyral është efikas për humbjen e peshës sidomos në zonën e barkut. Është një recetë efikase, e lehtë për t’u përgatitur dhe e shijshme.

Përbërësit që ju nevojiten janë:

4 kiwi

¼ lugë gjelle me pluhur karafili

2 mollë

1 dardhë

1 tufë nenexhik

lëngun e 2 kokrrave limon

5 gota ujë

Përgatitja:

Të gjithë përbërësit të hidhen në mikser. Lërini të miksohen me njëra-tjetrën derisa të arrini një masë kompakte.

Kjo pije duhet të pihet çdo ditë para mëngjesit, drekës dhe darkës. Gjithashtu mund të pini një gotë edhe para se të flini gjumë.

KOMENTE