Legjenda e Fenerbahçes ngrit në qiell Muriqin, “Transferi më i mirë në 15 vitet e fundit”

Sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi është aktualisht futbollisti më i përfolur në Turqi. Për të po flasin, tifozët, trajnerët e analistët e futbollit.

Së fundmi për Muriqin ka komentuar edhe legjenda e Fenerbahçes, Rıdvan Dilmen, që ka thënë se Fenerbahçe ka transferuar futbollistin më të mirë në 15 vitet e fundit dhe se sulmuesi kosovar mund të shitet për 50 milionë euro.

Muriqi ka shënuar 2 gola në 2 ndeshjet e para me Fenerin në Superligën e Turqisë.

KOMENTE