Largoni zbokthin me metoda natyrale

Largoni zbokthin me metoda natyrale

Shkaku i thatësisë, ndotjes, stresit, shamponit të dobët dhe teknikave të tharjes së flokëve mund të krijohet zbokthi.

Këto janë disa nga truket e thjeshta për të hequr qafe zbokthin në kushte shtëpie:

Vaj kokosi dhe limon

Vaji i kokosit i ndihmon flokët tuaja, ndërsa lëng limoni ndihmon për të hequr qafe zbokthin. Të gjithë ju duhet të bëni është të ngrohni 2-3 lugë të vajit të kokosit dhe përziejeni atë me pjesë të barabarta të lëng limoni dhe masazhoni atë në kokën tuaj.

Sodë buke

Soda për pjekje shpesh konsiderohet si një ilaç shumë efektiv për flokë dhe çështje të lidhura me lëkurën. Për të trajtuar zbokthin me sode buke, lagni flokët dhe aplikoni sode buke në kokë. Lëreni për një minutë ose dy para se të laheni.

KOMENTE