Largoni shenjat e lëkurës me këto metoda natyrale

Largoni shenjat e lëkurës me këto metoda natyrale

Shenjat e tendosjes janë lezione të lëkurës të krahasueshme me plagët dhe janë formuar në zona të ndryshme të trupit si rezultat i humbjes së fortë të elasticitetit të indeve: në formën e tyre fillestare shfaqen rozë ose të kuqe dhe pastaj të kthehet në të bardhë në fazën e tyre përfundimtare.

Një mënyrë jetese e shëndetshme, aktivitet fizik i rregullt dhe konsumi i vitaminës C dhe E tashmë janë një pikënisje e vlefshme në luftën kundër shenjave të strijes .

Vaj argani

Një ilaç natyral ndër më të përdorurat kundër shenjave të strijes dhe një aleat i madh i bukurisë në përgjithësi është vaj arganit. Ky vaj i çmuar, me origjinë marokene, është marrë nga fara e Argania Spinosa dhe ka antioksidues, ushqyes dhe shërues.

Xhel Aloe Vera

Falë vetive hidratuese dhe qetësuese, Aloe Vera është një ilaç i shkëlqyer natyror kundër shenjave të strijes. Për më tepër, formulimi i xhelit e bën absorbimin shumë më të shpejtë dhe rrjedhimisht aplikimin e tij në të gjithë trupin edhe më të lehtë.

Maskë kafeje

Kafja, në sajë të përfitimeve kulluese dhe anti-inflamatore të kafeinës që përmban, është një ilaç i shkëlqyeshëm natyror lehtësisht i disponueshëm për të zvogëluar shenjat e shtrirjes. Do të jetë e mjaftueshme për të përzierë llumin e kafesë me ujë të ngrohtë dhe ta aplikoni direkt në pjesët e interesuara.

Lëng limoni

Vitamina C luan një rol shumë të rëndësishëm në betejën kundër shenjave të strijes. Përveç konsumimit të lëngjeve me bazë agrume, të pasura me vitaminë C, duhet gjithashtu të përdorni zakonin e mirë për të ruajtur disa nga lënget e tyre të çmuara dhe duke e përdorur atë si një ilaç natyral. Përhapeni lëngun e pastër të limonit në lëkurën e thatë dhe lëreni për 10 minuta. Kryeni këtë veprim çdo ditë

KOMENTE