Lajm jo i mirë për Shaqirin, nuk luan ndaj Atletico Madridit

Shaqa s’do të luajë as kundër Atletico Madridit. Lëndimet janë duke i shkaktuar shumë probleme këtë edicion.

Xherdan Shaqiri do të mungojë edhe kundër Atletico Madridit në Ligën e Kampionëve. Jurgen Klopp ka publikuar listën prej 21 futbollistëve të ftuar për takimin e nesërm dhe mungon anësori shqiptar.

21 futbollistët e ftuar nga Klopp:

Alisson, Fabinho, Van Dijk, Wijnaldum, Lovren, Milner, Keita, Firmino, Mane, Salah, Gomez, Adrian, Henderson, Oxlade-Chamberlain, Minamino, Lallana, Robertson, Origi, Matip, Kelleher, Alexander-Arnold.

KOMENTE