Ky është shorti i Ligës së Kampionëve, grupe interesante

Ky është shorti i Ligës së Kampionëve, grupe interesante

Shorti për fazën e parë të Ligës së Kampionëve është kuptuar sot.

Këto janë 8 grupet në Ligën e Kampionëve, ndeshje të cilat priten të jenë mjaftë sfiduese dhe interesante.

Grupi A:

PSG

Real Madridi

Clubb Brugge

Galatasaray

Grupi B:

Bayern Munich

Tottenham

Olympiacos

Crvena Zvezda

Grupi C:

Manchester City

Shakhtar Donetsk

Dinamo Zagreb

Atalanta BC

Grupi D:

Juventus

Atletico Madrid

Bayer Levurkusen

Lokomotiva Moskva

Grupi E:

Liverpool

Napoli

RB Salzburg

Genk

Grupi F:

FC Barcelona

Dortmund

Inter

Slavia Praha

Grupi G:

Zennit

Benfica

Olympique Lyon

Leipzeig

Grupi H:

Chelsea

Ajax

Valencia

Lille

KOMENTE