Kv.Drita fiton ndeshjen miqësore ndaj OK Rabotnicki

Kv.Drita fiton ndeshjen miqësore ndaj OK Rabotnicki

Para fillimit te Stinorit Pranverore 2018/19, i cili fillon këtë fundjavë, vashat e Kv.Dritës zhvilluan ndeshje  kontrolluese kundër OK Rabotnicki në Maqedoni.

Gjatë ndeshjes, trajneri Lorik Ilazi pati mundësi të shoh formën e ekipit si dhe të provojë formacionin e ri pas ndyshimeve me ardhjem e dyshes Amerikane.

“Ishte një ndeshje rivalizuese dhe shumë e fortë ku u zhvilluan gjithsej tre sete nga të cilët dy i takuan Drites sonë dhe një ekipit musafir Rabotnicki”, thuhet në njoftimin zyrtar të klubit.

OK Rabotnicki – KV DRITA 1-2 (26:28, 25:18, 23:25)

KOMENTE