Kryetari Haliti pret në takim boksieren vitiase, Djellza Ahmeti

Kryetari Haliti pret në takim boksieren vitiase, Djellza Ahmeti

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti dhe Milot Lala, Drejtor për Kulturë, Rini dhe Sport, kanë pritur sot në takim boksieren vitiase, Djellza Ahmeti.

Me këtë rast Kryetari Haliti e ka përgëzuar atë për suksesin e arritur, konkretisht për vendin e dytë që e ka marrë në turnirin Ballkanik që është mbajtur vitin e shkuar në Durrës së Shqipërisë dhe atë në kategorinë prej 63 kilogram për femra.

Haliti tha se komuna e Vitisë, mbetet e përkushtuar të mbështes sportistët vitias duke potencuar se ata po krijojnë edhe kushte për zhvillimin e disiplinave të ndryshme sportive duke përmendur edhe ndërtimin e palestrës sportive në Viti.

Përndryshe në këtë takim ka marrë pjesë edhe përgjegjësi për Sport e Rini në Komunën e Vitisë, Emrush Azemi.

KOMENTE