Kosovë – Çeki, ndeshje e rëndësishme për pozitën e dytë në grup

Kosovë – Çeki, ndeshje e rëndësishme për pozitën e dytë në grup

Ndeshja Kosovë – Çeki zhvillohet më 7 shtator nga ora 15:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Interesim të madh ka pasur për biletat për ndeshjen mes Kosovës dhe Çekisë.

Me të drejtë, pasi Çekia pritet të jetë rivalja kryesore e Kosovës për vendin e dytë në grup, që dërgon në kampionatin evropian të vitit të ardhshëm.

Anglia, megjithatë, është treguar bindëse në dy sfidat e para dhe vlerësohet pretendente e madhe për vendin e parë në grup.

Kështu që më e hapur vlerësohet gara për vendin e dytë në grup. Çekia e Kosova favorizohen para Malit të Zi e Bullgarisë.

Çekia eshte e dyta me gjashtë pikë të mbledhura sa i ka edhe Anglia në vend të parë. Anglia i ka luajtur dy ndeshje, ndërsa Çekia tri.

Kosova është e treta me pesë pikë nga tri ndeshje, ndërsa Mali i Zi e Bullgaria kanë mbetur shumë prapa. I kanë luajtur nga katër ndeshje dhe kanë vetëm nga dy pikë

KOMENTE