Kosovari kërkohet me ngulm nga klubi londinez

Kosovari kërkohet me ngulm nga klubi londinez

Futbollisti me prejardhje kosovare, Albian Ajetit po kalon formë të mirë te Baseli dhe kjo i ka rënë në sy klubeve evropiane.

Skuadra e njohur angleze, West Ham United është duke kërkuar me ngulm transferimin e tij. Londinezët kanë ofruar pesë milionë euro për ta bindur Baselin ta lënë të lirë Ajetin.

Por, kjo ofertë është hedhur poshtë nga gjiganti zviceran që kërkon së paku 10 milionë euro për Ajetin.

E përditshmja zvicerane Blick raporton se Ëest Ham është gati ta shpenzojë këtë shumë për transferimin e kosovarit.

KOMENTE