Kosova U17 barazon me Holandën, ‘rrëmben’ një pikë të rëndësishme

Kosova U17 barazon me Holandën, ‘rrëmben’ një pikë të rëndësishme

Kosova U17 ka marrë një pikë të madhe në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Evropian. Dardanët e rinj barazuan me rezultat 1-1 kundër Holandës U17, njërës nga Kombëtaret më të forta të kësaj gjenerate.

Holandezët kaluan të parët në epërsi në minutën e 11-të me golin e Mylian Jimenez. Rezultatin e barazoi Granit Hana në minutën e 69-të të ndeshjes.

Në grupin 12-të, Wales është e para me 3 pikë, Holanda dhe Kosova kanë nga një pikë derisa Slovenia është e fundit me zero pikë.

KOMENTE