Kosova U15 fiton bindshëm ndaj Taxhakistanin

Kosova U15 fiton bindshëm ndaj Taxhakistanin

Kombëtarja U15 e Kosovës, e cila drejtohet nga Gazmend Haliti dhe Isa Sadriu, ka shënuar fitore me rezultat bindës (8:0) në ndeshjen e parë në “UEFA Development Tournament” që po zhvillohet në Kamëz nën organizimin e Federatës Shqiptare të Futbollit.

Kosova e ka mbizotëruar plotësisht lojën dhe ka arritur të shënojnë 8 gola në portën kundërshtare.

Në këtë ndeshje u dallua, Elton Krasniqi me katër gola të shënuar, derisa nga dy gola i shënuan Leart Halimi dhe Edvin Hodolli.

Ndeshjen e radhës, Kosova U15 do ta luajë më 21 shtator kundër Estonisë.

KOMENTE