Kosova miqësore humanitare, paratë e grumbulluara do të shkojnë për Shqipërinë

Kosova miqësore humanitare, paratë e grumbulluara do të shkojnë për Shqipërinë

Klubi i basketbollit Ylli dhe Federata e Basketbollit e Kosovës të hënën me dy dhjetor do të organizojnë një ndeshje miqësore bamirëse, njofton FBK.

Takimi do të zhvillohet në palestrën “13 qershori” në Therandë dhe fillon nga ora 19:00.

Ylli do të ketë rival Kombëtaren e Kosovës, e cila do të përbëhet me lojtarë të Superligës së Kosovës.

Adhuruesit e basketbollit do të kenë mundësi të shohin një ndeshje atraktive por edhe të kontribuojnë për familjarët e të prekurve nga tërmeti në Shqipëri.

Këtë ndeshje të Kosovës do ta drejton trajneri aktual i Prishtinës, Bujar Loci.

KOMENTE