Kosova me ndeshje dinjitoze, pamje unike të “Dardanëve” në rrugët e Londrës

Kosova me ndeshje dinjitoze, pamje unike të “Dardanëve” në rrugët e Londrës

Rreth 20 mijë tifozë nga Kosova ishin në Southampton për ndeshjen, ndonëse vetëm 10 mijë arritën të pajiseshin me bileta duke i bërë “Dardanëve” një mbështetje madhështore.

Bëhet fjalë për tifozët kosovarë të cilët ishin të zëshëm gjatë gjithë mbrëmjes përkundër humbjes 5:3 nga Kombëtarja angleze.

Kosova pati një performancë për t’u duartrokitur ndaj Anglisë, ndonëse humbën me rezultat 5:3.

Nëpër rrjetet sociale u shpërndan fotografi të bukura të tifozëve kosovarë, të cilët kishin udhëtuar nga pjesë të ndryshme të Anglisë, Kosovës dhe jo vetëm.

U panë edhe video interesante nëpër rrugët e Londrës dhe festa para dhe pas takimit.

KOMENTE