Kosova me katër xhudistë në Mastersin e Kinës

Kosova me katër xhudistë në Mastersin e Kinës

Javën e ardhshme do të mbahet Mastersi i Xhudos që zhvillohet në Kinë. “Qingdao Masters” do të mirëpres xhudistët më të mirë nga e gjithë bota nga 12-14 dhjetor.

Kosova në këtë garë do të marr pjesë me katër xhudistë.

Distria Krasniqi (-48), Majlinda Kelmendi (-52), Nora Gjakova (-57) dhe Akil Gjakova (-73) janë “Dardanët” pjesëmarrës.

KOMENTE