Kosova me katër xhudistë në Grand Slam “Abu Dhabi 2019”

Kosova me katër xhudistë në Grand Slam “Abu Dhabi 2019”

Kosova do të përfaqësohet nga katër xhudistë në Grand Slam “Abu Dhabi 2019” në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Kosova do të marrë pjesë në këtë eveniment me katër garues: Majlinda Kelmendi (-52 kg), Nora Gjakova (-57 kg), Loriana Kuka (-78 kg) dhe Akil Gjakova (-73 kg).

Garat do të nisin nesër dhe do të mbyllen të shtunën.

Xhudistët kosovarë janë mjaft të motivuar dhe synojnë të fitojnë medalje në këtë Grand Slam, i cili është stacioni i radhës në rrugën e gjatë drejt Lojërave Olimpike “Tokyo 2020”.

Majlinda dhe Nora garojnë nesër, Akili të premten, ndërsa Loriana të shtunën.

KOMENTE