Kosova ka mbi 10 mijë raste aktive me COVID-19

Kosova ka mbi 10 mijë raste aktive me COVID-19

Referuar të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), në Kosovë aktualisht janë mbi 10 mijë raste aktive me COVID-19.

Numri total i rasteve pozitive është 74.748 raste nga 341.443 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.674 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 333 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 62.983 raste, kurse numri i rasteve aktive është 10.091. /2LONLINE.com/

KOMENTE