Kosova ka aktualisht 7 mijë e 144 raste aktive me koronavirus

Kosova ka aktualisht 7 mijë e 144 raste aktive me koronavirus

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK), aktualisht në vendin tonë kemi 7 mijë e 144 raste aktive me COVID-19.

Numri total i rasteve pozitive është 52.943 raste nga 192.296 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.363 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 601 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 44.436 raste, kurse numri i rasteve aktive është 7.144.

IKShPK apelon te të gjithë qytetarët që të vijnë të testohen në SARS-CoV-2 sipas indikacioneve epidemiologjike, në të gjitha Qendrat rajonale të shëndetësisë publike në Kosovë. /2LONLINE.com/

Mbuloni gojën dhe hundën me maskë!
Mbani higjienën!
Respektoni distancën!

KOMENTE