Kosova eliminohet nga kualifikimet e Kupës së Botës në futsall

Kosova eliminohet nga kualifikimet e Kupës së Botës në futsall

Reprezentacioni i Kosovës në futsall, zhvilloi takimin e fundit të grupit dhe më të rëndësishmin për fatin e kualifikimit për Kupë të botës.

Kosova mbyll aventurën me humbje të thellë ndaj Sllovenisë me rezultatin 7-1, ndërsa pjesa e parë përfundojë me shifrat e barabarta, 1-1.

Golin e vetëm për Kosovën e shënoj Maxharraj në avantazhin e hershëm të “Dardanëve”.

Kosova përmbylli kampanjën kualifikuese në vendin e tretë, me vetëm një fitore dhe dy humbje.

KOMENTE