Kosova e pafat, lëndohet edhe një futbollist i Përfaqësueses

Kosova e pafat, lëndohet edhe një futbollist i Përfaqësueses

Përfaqësuesja e Kosovës po vazhdon të përballet me mungesa të lojtarëve, si pasojë e lëndimeve të tyre. Pas mungesave të sigurta të Arbër Zenelit dhe Hekuran Kryeziut, ishte Milot Rashica ai që pësoi dëmitim.

Tani në dyshim është edhe Herolind Shala për ndeshjet e shtatorit, pasi ka pësuar një frakturë  në dorën e djathtë. Ai pritet të futet në operim dhe do të mungoj disa javë. Numri i lëndimet ka shkuar në katër.

Marrë parasysh se të gjithë lojtarët e lënduar janë nga yjet e skuadrës kosovare pritet të krijojnë zbrazëtira dhe mungesë të dukshme në fushë ne ndeshjet ndaj Cekise dhe Anglise.

Mbetet të shihet strategjia e trajnerit, Bernard Challandes nëse mund të mbulohen hapësirat bosh të skuadrës me lojtarët e rinj.

 

KOMENTE