Kontrollohen lokacione ku dyshohet se luheshin lojëra të fatit

Kontrollohen lokacione ku dyshohet se luheshin lojëra të fatit

Autoritetet policore kanë bërë me dije se në Kamenicë dhe në Gjilan janë kontrolluar gjashtë lokacione të ndryshme, ku ishin duke u zhvilluar lojëra të fatit në mënyrë të kundërligjshme.

“Gjatë kontrollit në gjashtë lokacione të ndryshme, ku ishin duke u zhvilluar lojëra të fatit në mënyrë të kundërligjshme, janë gjetur dhe janë sekuestruar: një laptop, dhjetë shtëpiza kompjuteri, pesë telefona, tetë TV monitorë, 1200 € kesh para, pesë tiketa të lojërave të ndryshme dhe disa tiketa tjera”, thuhet në raportin e policisë.

Në lidhje me rastin janë arrestuar katër të dyshuar meshkuj K/Shqiptarë dhe të njëjtit pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

KOMENTE