Konjufca pranon detyrën e ministrit të Punëve të Jashtme

Konjufca pranon detyrën e ministrit të Punëve të Jashtme

Ministrit në largim i Ministrisë  së Punëve të Jashtëm (MPJ), Behgjet Pacolli ia ka dorëzuar detyrën ministrit të ri, Glauk Konjufca.

Përndryshe, Glauk Konjufca për pak ditë ishte edhe kryetar i Kuvendit të Kosovës, por pas arritjes së marrëveshjes për bashkëqeverisje mes Vetëvendosjes dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ai u zgjodh ministër i Ministrisë së Punëve të Jashtme, ku u votua qeveria e re ndërsa kryetare e Kuvendit u zgjodh Vjosa Osmani e LDK-së.

KOMENTE