Konfirmohen dy raste me koronavirus në Kosovë

Konfirmohen dy raste me koronavirus në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe minsiutri i Shëndetrësisë, Arben Vitia, në një konferencë për medie kanë konfirmuar dy raste në Kosovë me Coronavirus.

“Njëra paciente është 20-vjeçare, shtetase nga Italia, dhe tjetri kosovar me moshë 77-vjeçare”, tha Vitia.

Kryeministri Kurti ka kërkuar që të mos bëhet panik.

KOMENTE