Kombëtarja e Shqipërisë prezanton fanellat për “Euro 2020”

Kombëtarja e Shqipërisë prezanton fanellat për “Euro 2020”

Federata Shqiptare e Futbollit, ka prezantuar uniformat e reja me të cilat ekipi kuqezi do të luajë edicionin e eliminatoreve të Europianit 2020.

Uniforma e parë do të jetë e kuqe, me një jakë të zezë, ndërsa tutat do të jenë të zeza, e getat në ngjyrë të kuqe dhe shqiponja ne anen e majte.

Edhe uniforma e dytë dhe e tretë, në thelb janë të njëjta. E dyta, do të jetë e bardhë, me një jakë të zezë, si edhe tutat e bardha. Ndërsa, e treta do të jetë tërësisht e zezë, me tutat dhe getat gjithashtu të zeza.

Uniforma që do të mbajnë veshur portierët, është pothuajse e njëjtë, me ngjyrë jeshile dhe disa shirita të zi të vegjël, në pjesën e shpatullave.

KOMENTE