Kombëtarja e Kosovës grumbullohet më 7 tetor, Challandes publikon listën e futbollistëve

Kombëtarja e Kosovës grumbullohet më 7 tetor, Challandes publikon listën e futbollistëve

Kombëtarja e Kosovës do t’i nis të hënën përgatitjet në stadiumin “Fadil Vokrri” për dy ndeshjet e muajit tetor, për miqësoren ndaj Gjibraltarit më 10 tetor dhe kualifikuesen ndaj Malit të Zi më 14 tetor.

Tashmë, selektori dhe trajneri Bernard Challandes ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar dhe që do të jenë pjesë e ekipit kosovar.

Pjesë e listës janë edhe tre futbollistët të cilët ishin të lënduar në grumbullimin e kaluar si Benjamin Kololli, Herolind Shala dhe Milot Rashica.

Një tjetër risi është ardhja e mbrojtësit Arbenit Xhemajli nga Neuchatel Xamax.

Listën e plotë mund ta gjeni më poshtë:

KOMENTE