Klopp shpreson në rikuperimin e Shaqirit

Klopp shpreson në rikuperimin e Shaqirit

Liverpooli ka udhëtuar përsëri në Merseyside pas përfundimit të turneut të tyre në SHBA me një barazim 2-2 kundër Sporting Lisbon në stadiumin Yankee të Nju Jorkut.

Trajneri i Reds ka nënvizuar rëndësinë e 10 ditëve të ardhshme, ndërkohë që besojnë se Keita dhe Shaqiri kanë një rol të rëndësishëm.

Jurgen Klopp është i bindur se Naby Keita dhe Xherdan Shaqiri do të kthehen në trajnime javën e ardhshme. Klopp shpreson se kur të kthehen, gjashtë lojtarë do të mund të bashkohen me ekipin.

Naby Keita duhet të jetë gati për të trajnuar me shpresë, Xherdan Shaqiri duhet të jetë gati për të trajnuar dhe pastaj me shpresë edhe të luajë, Mo, Bobby dhe Ali dhe një javë më pas Sadio Mane, duke vleresuar se ata janë lojtarë të rëndësishëm për skuaden.

KOMENTE