Klopp jep lajmin e madh për Xherdan Shaqirin

Klopp jep lajmin e madh për Xherdan Shaqirin

Naby Keita dhe Xherdan Shaqiri janë kthyer nga lëndimi dhe do të jenë gati për kampin trajnues në Evian.

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka thënë se dyshja do të jetë gati për ndeshjen miqësore të së mërkurës kundër Lyonit në Gjenevë.

“Shaqiri dhe Keita gjithashtu, ata kanë trajnuar një sesion me ne“, tha Klopp për faqen zyrtare te klubit, ‘Liverpoolfc.com’.

“Ata nuk janë këtu, por ata do të vijnë nesër. Ata do të vijnë nesër dhe shpresojmë se do të jetë një hap më tej. Shpresojmë se ata mund të luajnë disa minuta të mërkurën“, tha ndër të tjerash trajneri gjerman.

Liverpooli u mposht nga Napoli me rezultat 3-0.

KOMENTE