Klopp i ‘prerë’ për transferimin e Shaqirit, “Nuk largohet”

Klopp i ‘prerë’ për transferimin e Shaqirit, “Nuk largohet”

Sevilla dhe Roma janë në kërkim të kosovarit, por trajneri i Reds shpreson që ta mbaj skuadrën që e ka për momentin dhe se Liverpool nuk ka “qëllim” që ta largojë Xhardan Shaqirin nga klubi këtë muaj.

Siç është raportuar më parë, Shaqiri që përfaqëson kombëtaren e Zvicrës, u interesuan Roma dhe Sevilla me Reds që refuzuan këto oferta për 28 vjeçarin.

“Shumicën e dhjetorit dhe janarit kishim një bankë me fëmijë, fëmijë të mrekullueshëm, por janë fëmijë, kështu që si mundeni te mendoni që ti japim lojtarët tonë për çdo kë”, tha Klopp.

“Nuk ka të bëj me Shaqën, por me të gjithë. Ne duhet ti mbajmë ata për ti zgjidhur situatat tona, jo situatat tek klubet e tjera. Nëse dikush vjen nga këndi dhe pyet për të në rregull…por kjo nuk do të ndodh. Nëse ata janë në kërkim të tyre por absolutisht nuk kemi qëllim që të largojmë dikë”.

Skuadra e Klopp ka një rekord fitoresh në Premier Ligë, 21 nga 22 në Premier Ligë

KOMENTE