Klopp i lumtur për rikthimin e Shaqirit, ja çfarë thotë për të

Klopp i lumtur për rikthimin e Shaqirit, ja çfarë thotë për të

Jurgen Klopp ka folur edhe për futbollistin shqiptar, Xherdan Shaqirin para ndeshjes së nesërme ndaj Crystal Palace.

Shaqiri është rikthyer nga lëndimi dhe ka stërvitur këtë javë me skuadrën.

SIpas trjanerit gjerman, Shaqiri ishte i lënduar e për t’u aftësuar për lojë atij i duhet kohë. A u stërvit këtë javë. I nevojitet që të mësohet me intensitetin përsëri. Tani duket të jetë komplet mirë. Nuk ka arsye për të nxituar por është mirë që u kthye përsëri.

KOMENTE