Kjo është përbërja e Kosovës kundër Danimarkës dhe Bullgarisë

Kjo është përbërja e Kosovës kundër Danimarkës dhe Bullgarisë

Kosova ka bërë disa ndryshime në listën e futbollistëve që do të grumbullohen për ndeshjet kundër Danimarkës dhe Bullgarisë.

Florent Hasani, Bersant Celina, Bernard Berisha që nuk kishin qenë në dispozicion në ndeshjen e fundit kundër Azerbajxhanit, trajneri Bernard Challandes i ka fituar.

Portierë:

Samir Ujkani – Caykur Rizespor

Arijanet Muric – Manchester City

Visar Bekaj – FC Prishtina

Mbrojtës:

Amir Rrahmani – GNK Dinamo Zagreb

Fidan Aliti – Kalmar

Mërgim Vojvoda – Royal Excel Mouscron

Leart Paqarada – SV Sandhausen

Benjamin Kololli – FC Zurich

Arbenit Xhemajli – Neuchâtel Xamax

Mirlind Kryeziu – FC Zurich

Mesfushorë:

Florent Hasani – Diosgyor

Bersant Celina – Swansea

Valon Berisha – SS Lazio

Hekuran Kryeziu – FC Zurich

Herolind Shala – Vålerenga Fotball

Idriz Voca – FC Luzern

Besar Halimi – Brøndby

Arbër Zeneli – Reims

Milot Rashica – SV Werder Bremen

Edon Zhegrova – Basel

Bernard Berisha – Akhmat Grozny

Sulmues:

Vedat Muriqi – Caykur Rizespor

Atdhe Nuhiu – FC Sheffield Wednesday

Lirim Kastrati – Lokomotiva Zagreb.

KOMENTE